بلاشک تحریم برای اقتصاد ایران زیانبار و شکننده بود اما یک فرصت بزرگ تاریخی را برای اقتصاد ایران فراهم کرد تا اقتصاد ایران با یک جهش به اهداف استقلال اقتصادی برسد.

این فرصت عظیم با ندانم کاری و خباثت دولت از بین رفت؟

دولت چون مورد تحریم واقع شد نتوانست کاری انجام دهد .

اما حاضر نشد قید و بند را از دست بخش خصوصی باز کند تا حداقل بخش خصوصی در ماجراجوی آمریکا حسابی تاخت کند و سر شکستگی تاریخی را برای آمریکا به ارمغان بیاورد.

دولت در بدترین موقعیت تحریم بجای باز کردن قید و بند از دست بخش خصوصی و برداشتن موانع کسب کار با چماق "کنترل قیمت ارز و جلو گیری از فرار مالیاتی" اقتصاد کشور را در یک قیف ( فشار بزرگ) قرار داد تراکنش های بانکی و انتقال پول به شدت محدود شده به تبع رکود هم به شکل باور نکردنی افزایش پیدا کرده است.

از آن سمت هم دست به "زور گیری مالیاتی" زده است.

رونق که نیست افزایش پایه های مالیاتی با همه تکذیب ها به شدت در حال "اجراء " است.

این نتیجه حماقت های مکرر و سریالی دولت است.

تازه خزعبلات هم تحویل مردم می دهد " افزایش قدرت پول ملی" " کنترل قیمت ارز" "رشد اقتصادی"

"کم شدن بیکاری" " افزایش اشتغال"

این شعار ها آدم را یاد می ااندازد در اوج سقوط پول ملی دم از قدرت پول ملی میزد؟

بیچاره نه آن موقع فهمید چه خرابی کرده است نه حالا هنوز هم خود را نابغه دهر و عددی می داند؟

یکی نیست این "اشغال" را از ت جمع کند.

تازه روی را هم در آمار هم در عملکرد روسفید کرده است.

حالا یک پوپولیست کامل بود یک محافظه کار امنیتی که بی سوادی اقتصادی هم مزید بر ادعای ایشان شده

بیچاره نمی داند چه افتضاح اقتصادی بار آورده و گرنه

می گویند وقتی آب سر بالا می رود قورباغه ابو عطا می خواند؟

حالا خرابکاری ندانم کاری خود خواهی و به کار نگرفتن کارشناسان مستقل اقتصادی کم بود ؟

ادعای پیروزی هم به آن افزوده شده است.

در همین روز گذشته ایشان ضرورت نظارت استصوابی شورای نگهبان رد کرده است؟

آقای به یک نفر گفتند این شعر کج و مواج چیست که می خوانی گفت اشکال از حافظ است.

این شورای نگهبان برای هر کسی بد بود برای تو که خوب بود یک چنین موجود به هم ریخته و نا گوار برای رئیس جمهوری ایران تایید کرد.

از نظر من این فرصت ناریخی به ما اجازه می داد تا اقتصاد را بر اساس تولید داخلی استوار کنیم.

فرصت قطع پول های باد آورده نفت که عامل اساسی اختلاس و ندانم کاری و به کار کماردن بیسوادان بر گرده مردم بوده است برای ایران فراهم کرد.

به قول شاعر بزرگ ایران شهریار:

برو ای تُرک که تَرک تو ستمگر کردم

حیف از آن عمر که در پای تو من سرکردم

عهد و پیمان تو با ما و وفا با دگران

ساده‌دل من که قسم های تو باور کردم

به خدا کافر اگر بود به رحم آمده بود

زآن همه ناله که من پیش تو کافر کردم

آقای یک توصیه ای دارم برای عاقبت به خیری تو  و آن "سکوت"

و اگر شجاعت داری " استعفا "

آوار حرکات غیر منطقی رئیس جمهوری بعد از پایان دوران ایشان بر سر ملت خراب شد.

اما آثار حرکات غیر منطقی هم اکنون در حال ریزش است.

اگر مردم هنوز درک نکرده اند باید گفت شعار های دولت مردم را به سرگیجه انداخته است؟

و گرنه آورار ورشکستگی دولت در حال ریزش است 

هم در بعد اخلاقی هم در بعد ی هم در بعد اقتصادی

حلقه مفقودی صندلی رئیس جمهوری ایران "مسئولیت پذیری" است.

که نه داشت و نه دارد.

راهبرد نجات اقتصاد ایران ( 338 ) فرصت تاریخی تحریم برای جهش اقتصادی ایران در کما ؟

راهبرد نجات اقتصاد ایران ( 337 ) کشور نباید "معطل" بماند برای هیچ "بهانه" و بهایی ؟

راهبرد نجات اقتصاد ایران ( 336 ) القاء "بن بست" با خروج "نفاق انگیز" اروپا از برجام ؟

هم ,یک , ,اقتصادی ,دولت ,های , ,هم در ,اقتصاد ایران ,پول ملی ,ندانم کاری ,رئیس جمهوری ایران ,برای اقتصاد ایران

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کانال بازی و برنامه درتلگرام خاطراتِـ پرتو فروشگاه فایل رایگان نمونه سوالات پیام نور تابستان 98 تسمه تردمیل نشریه مهر نو وبلاگ سرآسیاب ملارد parsaa فیزیوتراپی سلامت سایت رسمی شرکت ملی نفت ایران